Odwiedzin: 17082 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

BASTER (piesek)


HUNTER (piesek)
REKLAMA


stat4u

CharakterZgodnie z idea twórcy tej rasy, doberman jest psem odważnym i bojowym w stosunku do intruzów i napastników. Jest również niezwykle zwinny i szybki. Cechują go również: przywiązanie, ufność, instynkt opiekuńczy wobec dzieci. Jest obdarzony wysokim ilorazem inteligencji dzięki czemu dobrze daje sie prowadzić.

Doberman wymaga pewnego, autorytatywnego postępowania ze strony wlaściciela, gdyż po swych przodkach odziedziczył wysoki stopień wrażliwości nerwowej, przez co ciągle jest czujny i uważny na reakcje zachodzące w jego otoczeniu. Potrzebuje przy tym silniejszej więzi ze swym wlaścicielem i innymi domownikami. Przyjacielsko wita gości ponieważ przyjaciele jego pana sa również jego przyjaciółmi, pod warunkiem, że przekona się, iż obca osoba jest akceptowana przez jego pana i nie ma wobec nikogo z domowników złych zamiarów.Wymaga od swojego właściciela konsekwentnego, logicznego i uzasadnionego postępowania z nim. Dzięki temu bardzo dobrze intuicyjnie potrafi rozróżnic zło i dobro w swym postępowaniu.

Posiada silnie zakorzenione poczucie winy i umie okazać glęboka skruchę czy pokorę.Agresja w stosunku do swego pana u zdrowego psychicznie osobnika może mieć miejsce wyłącznie wtedy, gdy człowiek popełnia kardynalne błędy wychowawcze w stosunku do tego niezwykle rozumnego, posiadającego dobrze rozwinięta i przez to ogromnie wrażliwą psychike psa.

Uchodzi za psa, który nie lubi zmian właściciela. Oddawany w inne ręce często staje sie nieufny, agresywny, gdyż nie rozumie dlaczego został odrzucony i tęskni za domem, w którym pozostały jego uczucia.Posiada nieprzekupna naturę i cechuje go bezgraniczne przywiązanie do właściciela. Umie okazać tez wierność i posłuszeństwo wszystkim domownikom. Chce czynnie uczestniczyć we wszystkim co robimy.Nie nauczony agresji w stosunku do innych zwierząt, doberman potrafi zaakceptować nawet dziką zwierzynę.

Usposobienie dobermanów jest przyjacielskie i spokojne, są bardzo przywiązane do członków rodziny i kochają dzieci. Pożądany jest umiarkowany próg rozdrażenia (irytacji), połaczony jednocześnie z dobrym kontaktem z właścicielami. Psy te sa łatwe do szkolenia,chętnie pracują i posiadają korzystne cechy użytkowe: twardość i odwagę. Szczególnie pożądane są zalety takie, jak pewność siebie i nieustraszoność oraz zdolność adaptacji i chęć dostosowania się do środowiska socjalnego.

źródło: www.doberman.project.imodus.pl

Adopcje Dobermanów - Charakter