Odwiedzin: 10388 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

BASTER (piesek)


HUNTER (piesek)
REKLAMA


stat4u
Adopcje Dobermanów - W Niemczech<br /> - DRAGON, pies, 7 lat, Kielce (świętokrzyskie) wstecz

DRAGON (ID: 234) - W Niemczech

Data dodania ogłoszenia: 13:10, 18.11.2009
Ogłoszenie dodane przez: azja9DRAGON


Umaszczenie: mieszane
ID: 234
Imię: DRAGON
Płeć: piesek
Wiek: 7 lat
Miasto: Kielce
Województwo: świętokrzyskie

Status: W Niemczech

Charakter:
DRAGON pojawił się na początku czerwca w lesie pod Kielcami wraz z suką, prawdopodobnie porzuconą, oraz miotem ślepych szczeniąt. Pies pilnował ich wytrwale.

Oto co pisze o nim wolontariuszka: Jest przemiłym i zrównoważonym psem. Uwielbia ludzi, szczególnie mężczyzn i dzieci. Koczuje w lesie pod Wąchockiem, gdzie od kilku dni, dołączyła do niego suka, która powiła 8 szczeniąt. Dragon z niesamowitym oddaniem opiekuje się maluchami ? grzeje je, ?liczy?, wylizuje, jest wyraźnie niezadowolony, gdy człowiek za długo któregoś malucha trzyma na rękach. Przejmuje w takich momentach rolę matki, bo niestety matka szczeniąt jest niesamowicie płochliwa. Dragon lubi jeździć samochodem. Jest niesamowicie cierpliwy, co dało się szczególnie zauważyć, przy okazji dzisiejszej wizyty u weterynarza. Całe badanie zniósł bez cienia sprzeciwu (bez kagańca), łącznie z pobieraniem wymazu z oka. Ma nieładny wyciek ropny z oczu, ale test na nosówkę okazał się, na szczęście, negatywny, więc pies został dzisiaj odrobaczony, odpchlony i zaszczepiony p/wirusówkom i wściekliźnie. Lekarz ocenił jego wiek, mimo że ma bardzo zniszczone zęby, szczególnie kły, na niewiele więcej niż 3 lata, tak więc przypuszczalna data urodzenia wpisana w książeczkę to 19 maj 2006. Zniszczenia zębów są charakterystyczne dla gryzienia kości, ale raczej zabawy kamieniami lub ? najbardziej prawdopodobne ? walka z siatką, drutami itp. Udało się nam ustalić kilka szczegółów, co do okresu przebywania w lesie Dragona i suczki She . Tak więc Dragon pojawił się tam pod koniec czerwca, ale to na pewno bardzo bystry pies i umiał się ?ustawić? - o określonych godzinach przybywa do Wąchocka na karmienie, ale nie zostaje tam długo. Również wkradł się w serca pracowników pobliskiej firmy ? jest tam regularnie dokarmiany, stąd też nie wygląda na psa zabiedzonego, wyrzuconego.

Z końcem sierpnia DRAGON został przetransportowany do Katowic pod opiekę Fundacji SOS Dla Zwierząt, obecnie w hoteliku czeka na dobry dom.

DRAGON we wrześniu 2009 roku pojechał do NiemiecWięcej zdjęć: